ولایتی: روزانه 10 بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران می میرند

استاندارد

مجله سلامت هفت پا تقدیم می نماید:
ولایتی: روزانه 10 بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران می میرند در مجله سلامت هفت پا:

به گزارش خبرنگار گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی روز یکشنبه در نشست روز ملی اهدای عضو (31 اردیبهشت) افزود: این در حالیست که به ازای هر 10 بیماری که جان خود را به دلیل نرسیدن عضو پیوندی از دست می دهند، 14 بیمار نیازمند پیوند عضو هر روز به شمار بیماران متقاضی پیوند کشور اضافه می شوند.
ولایتی شمار کسانی که منتظر عضو پیوندی هستند را 10 هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: از سال 68 تاکنون عمل پیوند در کشور با فتوای امام راحل انجام می شود. در این سال دکتر فاضل وزیر وقت بهداشت در خصوص انجام عمل پیوند از مورد مرگ مغزی سوال کردند که امام نیز فتوای گرفتن عضو از مرگ مغزی را مجوز دادند.
وی خاطر نشان کرد: به ازای هر یک مورد اهدای عضوی که در کشور انجام می شود، می توان جان هشت بیمار را نجات داد.
رییس بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: این بیمارستان در راستای انجام پیوند مثل پیوند ریه با بیمارستان هایی که عمل پیوند را انجام می دهند هم ارتباط دارد و تجربیات را به اشتراک می گذارد.
ولایتی، سخت ترین پیوندها را پیوند ریه بیان کرد و افزود: نزدیک به 200 عمل پیوند ریه و بیش از 220 پیوند قلب در این بیمارستان تاکنون انجام شده است.

* بابت عمل پیوند پول نمی گیریم
ولایتی همچنین به رایگان بودن عمل پیوند در کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از هزینه ها را وزارت بهداشت تقبل می کند و برخی دیگر از هزینه ها هم از طریق بودجه عمومی بیمارستان تامین می شود.
ادامه دارد…
اجتمام 1776**3229**1569

انتهای پیام /*

مجله سلامت هفت پا - کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و هفت پا مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : ولایتی: روزانه 10 بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران می میرند

ولایتی: روزانه 10 بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران می میرند

20 May 2018 | 11:49 am