تاسیس کرسی تاریخ طب سنتی ایران در یونسکو تصویب شد

استاندارد

مجله سلامت هفت پا تقدیم می نماید:
تاسیس کرسی تاریخ طب سنتی ایران در یونسکو تصویب شد در مجله سلامت هفت پا:

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا از وبدا، تاسیس کرسی تاریخ طب سنتی ایران به ریاست دکتر علی‌ اکبر ولایتی، رییس گروه حکمت، طب اسلامی و طب ایرانی فرهنگستان علوم پزشکی ایران با تلاش و پیگیری مستمر دکتر محمدرضا شمس اردکانی، دبیر این گروه و عضو پیوسته فرهنگستان و دکتر سعداله نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو – ایران، پس از چهار سال، مورد تایید و تصویب نهایی یونسکو قرار گرفت.
این کرسی با ایجاد و ترویج یک نظام یکپارچه در زمینه تحقیقات، آموزش، اطلاعات و مستندات طب سنتی از طریق تسهیل همکاری بین کارکنان آموزشی و تحقیقاتی فرهنگستان علوم پزشکی که افرادی سطح بالا و از نظر بین‌المللی شناخته شده هستند و دیگر مؤسسات جمهوری اسلامی ایران، آسیا – اقیانوسیه، اروپا و دیگر مناطق جهان، می‌ تواند فضایی مطلوب را برای هم‌ اندیشی و انتقال تجارب میان پژوهشگران و متخصصان طب سنتی در سطح ملی و بین‌المللی فراهم آورد.
پژوهش در زمینه طب سنتی و تدوین یک دائره‌المعارف بین‌المللی در زمینه طب سنتی با همکاری شرکای کرسی، حمایت از توسعه ظرفیت‌ ها در زمینه طب سنتی، به ویژه از طریق ارائه آموزش‌های کوتاه‌ مدت برای دانشجویان، دانشگاهیان، محققان، افراد حرفه‌ای و استادان مدعو، تقویت تبادل اعضای هیات علمی و دانشجویان، بهبود شبکه ‌سازی و به اشتراک‌گذاری دانش و تجارب مفید از طریق تولید و توزیع گسترده نشریات، برگزاری نشست‌ های ملی، منطقه ‌ای و بین‌المللی و ایجاد وب‌ سایت‌ های تخصصی و همکاری نزدیک با کرسی‌ های یونسکو و سازمان یونسکو پیرامون فعالیت‌ ها و برنامه‌های مرتبط، از دیگر اهداف تاسیس این کرسی است.
گفتنی است، کرسی‌های یونسکو، رقبای زیادی دارند و با وجود پیشرو بودن چین، مصر و هند در حوزه طب سنتی، کشور ایران توانست تاییدیه برای تاسیس این کرسی را دریافت کند.
علمی ** 1201 **
تنظم کننده: عبدالکریم جبارپور*انتشار: محتشمی پور

انتهای پیام /*

مجله سلامت هفت پا - کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و هفت پا مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : تاسیس کرسی تاریخ طب سنتی ایران در یونسکو تصویب شد

تاسیس کرسی تاریخ طب سنتی ایران در یونسکو تصویب شد

15 January 2018 | 4:54 pm