یک کارشناس: والدین مبتلا به ایدز می توانند فرزند سالم به دنیال بیاورند

استاندارد

مجله سلامت هفت پا تقدیم می نماید:
یک کارشناس: والدین مبتلا به ایدز می توانند فرزند سالم به دنیال بیاورند در مجله سلامت هفت پا:

مریم جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا افزود: با تلاش تیم تحقیقاتی پیشگیری و کنترل بیماری مرکز بهداشت این شهرستان، سه نوزاد سالم از والدین مبتلا به ایدز در این همدان متولد شدند.
وی درباره علت مرگ مبتلایان ایدز اظهار کرد: بسیاری از مبتلایان به ویروس ایدز دیرهنگام و در مراحل آخر این بیماری برای درمان مراجعه می کنند.
کارشناس برنامه اچ.آی.وی (ایدز) مرکز بهداشت همدان اظهارکرد: تاخیر در مراجعه به مراکز درمانی موجب ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن و ‘سی.دی.فور’ موجود در گلبول های قرمز می شود.
جعفری ادامه داد: با ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن در برابر ویروس، احتمال مرگ افراد مبتلا به ویروس اچ.آی.وی افزایش می یابد.
وی گفت: معتادان تزریقی بیشتر در معرض مرگ هستند چون داروهای مصرفی موجب بی اثر شدن اثر متادون می شود بنابراین افراد تزریقی تمایلی به درمان نشان نمی دهند.
کارشناس برنامه اچ.آی.وی (ایدز) مرکز بهداشت همدان از دیگر علل مراجعه دیر هنگام افراد مبتلا به اچ.آی.وی را ناآگاهی درباره آثار این ویروس دانست.
جعفری افزود: طبق دستور العمل جدید باید بلافاصله پس از تشخیص اچ.آی.وی مثبت، فرایند درمان آغاز شود درحالیکه پیشتر تا ‘سی.دی.فور’ موجود در گلبول های قرمز به زیر 500 نمی رسید درمان آغاز نمی شد.
وی یادآوری کرد: از سال 76 تاکنون 176 بیمار مبتلا به ایدز در شهرستان همدان به علت مراجعه دیر هنگام به مراکز درمانی جان خود را از دست دادند.
به گزارش گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا، بر اساس آمارهای شبکه بهداشت و درمان همدان، 796 نفر در این استان به ویروس اچ.آی.وی مثبت مبتلا هستند که بیش از 61 درصد آنها در گروه سنی 25 تا 34 سال قرار دارند.
7526/2087/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشاردهنده: سعید زارع کندجانی

انتهای پیام /*

مجله سلامت هفت پا - کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و هفت پا مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : یک کارشناس: والدین مبتلا به ایدز می توانند فرزند سالم به دنیال بیاورند

یک کارشناس: والدین مبتلا به ایدز می توانند فرزند سالم به دنیال بیاورند

11 January 2018 | 1:27 pm