105 مددجوی کمیته امداد امام (ره) آستارا صاحب شغل شدند

استاندارد

مجله سلامت هفت پا تقدیم می نماید:
105 مددجوی کمیته امداد امام (ره) آستارا صاحب شغل شدند در مجله سلامت هفت پا:

شهرام تسلی نیا روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از یک طرح خودکفایی در مصاحبه با خبرنگار گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا افزود: پرورش انواع دام و طیور، قارچ، زنبورداری، کیوی کاری، خیاطی، شیرینی پزی و مشاغل خانگی از شغل های ایجاد شده توسط 105 مددجوی کمیته امداد امام (ره) آستاراست.
وی اظهار کرد: سال گذشته 21 میلیارد برای طرح های خودکفایی و اشتغالزایی پرداخت شد اما تا پایان امسال میزان آن به حدود 35 میلیارد ریال خواهد رسید و این افزایش وام بی سابقه است.
وی از آغاز واگذاری صندوق های صدقات به معتمدین هر محل در آستارا خبر داد و بیان کرد: این طرح برای نخستین بار در روستای قره سو اجرا می شود و درآمد حاصل از 300 صندوق کوچک آن روستا توسط معتمدین جمع آوری و بین نیازمندان روستا توزیع خواهد شد.
تسلی نیا یادآور شد: امسال 2 میلیارد و 800 میلیون ریال صدقه از 13 هزار و 39 صندوق در آستارا جمع آوری شده است.
2 هزار و 601 خانوار با چهار هزار و 700 نفر جمعیت در آستارا تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند.

** اجرای طرح تغذیه سالم در مدارس آستارا
مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از آغاز اجرای طرح تغذیه سالم به مناسبت ایام بسیج آموزشی تغذیه در 140 مدرسه این شهرستان خبر داد.
شهرام حسین نژادی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا گفت: در قالب این طرح، سفره سلامت برپا شده و دانش آموزان با فواید غذای سالم و بدون چربی و نمک آشنا می شوند و 2 هزار و 500 دانش آموز در پویش چاقی یا سلامتی؛ انتخاب با شماست، عضو شدند.
وی بیان کرد: ایام بسیج آموزشی تعذیه تا 30 دی ماه جاری است و برپایی جشنواره های غذای سالم در مراکز آموزشی و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ایستگاه های سلامت در خانه های بهداشت و اماکن عمومی و برگزاری کلاس های آموزشی از برنامه های آن است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و 16 هزار دانش آموز در 165 مدرسه آن تحصیل می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

مجله سلامت هفت پا - کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و هفت پا مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : 105 مددجوی کمیته امداد امام (ره) آستارا صاحب شغل شدند

105 مددجوی کمیته امداد امام (ره) آستارا صاحب شغل شدند

10 January 2018 | 4:55 pm