موظف به تامین منابع مالی و حمایت از ارائه دهندگان خدمات سلامت هستیم

استاندارد

مجله سلامت هفت پا تقدیم می نماید:
موظف به تامین منابع مالی و حمایت از ارائه دهندگان خدمات سلامت هستیم در مجله سلامت هفت پا:

به گزارش سه شنبه شب گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، «طاهر موهبتی» یکی از چالش‌های جدی امروز پیش روی سازمان‌های بیمه گر را تامین منابع مالی پایدار عنوان کرد و افزود: طبیعتاً سازمان بیمه سلامت که 95 درصد بودجه آن از طریق بودجه عمومی تامین می‌شود با مشکلات جدی مواجه بوده و اثرات آن به طور مستقیم به ارائه دهندگان خدمت وارد می‌آید.
وی گفت: بیمارستان‌های دولتی، موسسات خصوصی، مراکز تصویربرداری و داروخانه‌ها در معرض این آسیب‌ها هستند و گلایه‌های به حقی به مجموعه‌ بیمه‌ای کشور دارند.
موهبتی با اشاره به اینکه مطالبات موسسات خصوصی، داروخانه ها و بیمارستان های دولتی در سال 95 از این سازمان حدود 4 هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: حدود 42 هزار موسسه طرف قرارداد ارایه کننده خدمت با سازمان بیمه سلامت داریم و خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته، مقرر شد در چند روز آینده مطالبات داروخانه‌ها در سال 95 در سراسر کشور تسویه شود.
رئیس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت افزود: در بعضی استان‌ها پرداخت مطالبات به فروردین امسال نیز رسیده و بخشی از مطالبات در سال 95 بیمارستان‌های دولتی که انصافاً در شرایط عسر و هرج هستند؛ پرداخت شده است.
وی ادامه داد: اخیرا جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت، وزیر اقتصاد و دارایی و خزانه داری کل کشور داشتیم تا اعتباراتی که از سوی سازمان برنامه و بودجه به سازمان بیمه سلامت تخصیص یافته است، محقق شود.
موهبتی گفت: ما موظف هستیم ارائه دهندگان خدمات سلامت از جمله داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها اعم از دولتی و خصوصی را حمایت و تامین منابع مالی کنیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهارکرد: داروخانه‌های بخش خصوصی از تعدد و تکثر بیشتری برخوردار هستند و چون یک بنگاه اقتصادی کوچک و حجم مطالبات آنها نسبت به بیمارستان‌های دولتی کمتر است، بنابراین پرداخت مطالبات این بخش راحت‌تر است و گرنه در حال حاضر بیمارستان‌های دولتی 4 – 5 ماه از سال 95 را از ما طلب دارند و امیدواریم که تخصیص ها که به زودی تامین شده و این مطالبات هم پرداخت شود.
شبد**٧٣٢٩**1953**9122**خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

مجله سلامت هفت پا - کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و هفت پا مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : موظف به تامین منابع مالی و حمایت از ارائه دهندگان خدمات سلامت هستیم

موظف به تامین منابع مالی و حمایت از ارائه دهندگان خدمات سلامت هستیم

26 September 2017 | 10:54 pm